Kilka powodów, dla których biznes powinien wspierać organizacje charytatywne.

 

Sukces firmy zależy w dużej mierze od zespołu.

Zespół składający się z kreatywnych, wykształconych, inteligentnych i gotowych do współpracy osób pomaga podnieść renomę przedsiębiorstwa i przyczynić się do wzrostu jego popularność. Dla osób szukających pracy poza atrakcyjną pensją ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Pracodawca, który angażuje się w działalność charytatywną, postrzegany jest jako hojny, otwarty i sprawiedliwy, przez co praca z nim daje poczucie bezpieczeństwa. Zespół angażujący się we wspieranie akcji charytatywnych rozwija w sobie poczucie dumy wynikające z bycia częścią organizacji, wzmacniając tym samym więź ze swoim miejscem pracy.

 

Wieści dotyczące wspierania organizacji charytatywnych szybko się rozchodzą...

...co przyczynia się do ocieplenia wizerunku i stanowi darmową reklamę. Keanu Reeves. Bill Gates. Shakira. Mark Zuckerberg. Znamy ich wszystkich i pewnie większość z nas słyszała o ich szlachetnych datkach.  Ludzie chętniej ufają informacjom dotyczącym przedsiębiorstwa, jeżeli wypływają one z mediów, które kojarzone są zazwyczaj z bezstronnym podejściem do biznesu. Nie każda firma jest gigantem rynku, ale nawet skromna kwota na miarę naszych możliwości finansowych umacnia dobre imię naszej firmy.

 

Ulgi podatkowe.

Pomoc potrzebującym może być korzystna również finansowo. Przekazując pieniądze na rzecz organizacji ujętych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, możemy liczyć na mniejszy podatek![1] Państwo lubi tych, którzy pochylają się nad losem biednych i potrzebujących. Oprócz sympatii darczyńcy zyskujemy również ulgi podatkowe, które dodatkowo motywują do wyciągnięcia pomocnej dłoni!

 

Nic tak nie zbliża ludzi, jak walka o wspólne ideały.

Szukasz partnerów biznesowych? Marzysz o owocnej współpracy i angażujących projektach? Do wcielenia tych marzeń w życie może się przydać zaangażowanie w działalność charytatywną. W trosce o wspólne dobro zdobędziesz okazję do zorganizowania eventu, do którego przyłączą się inwestorzy z twojej okolicy.  [2]

 

Pozytywnie postrzegani.

Korzyści finansowe, nowe znajomości, dobre samopoczucie, wzrost popularności, a przede wszystkim sympatia otoczenia. To wszystko możesz zyskać, pomagając potrzebującym. Firma dzieląca się swoimi dochodami z otoczeniem jest pozytywnie postrzegana. Ludzie nabierają do niej zaufania, chętniej korzystają z jej usług, a na jej skrzynkę pocztową trafia więcej propozycji współpracy i CV potencjalnych pracowników. Korzyści jest wiele, ale najważniejsze jest to, że dzięki twojemu zaangażowaniu ktoś ma szansę na poprawę swojego bytu.

 


[1] https://urzadskarbowy.eu/dzialalnosc-charytatywna-a-podatki [dostęp: 11.05.2021]
[2] https://www.careeraddict.com/5-reasons-your-business-should-support-a-charity [dostęp: 11.05.2021]

Newsletter

Zbieraj wiadomości & aktualizacje